Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bylinné tinktury

Vítejte na stránce hanyzka.wbs.cz v sekci Bylinné tinktury

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Tinktury Tradiční čínské medicíny

Receptury Tradiční čínské medicíny  ve formě tinktur

Firma MycoMedica

České produkty, kontrola  kvality v Německu

 

seminář medicinálních hub a tinktur fy MycoMedica

 

mnoho druhů na ženské potíže a neplodnost. Směs pro psychosomatiku.

 

Z každého produktu přispíváte částkou 5 Kč na Nadaci Terezy Maxové dětem. 

 

Řada (31 druhů) alkoholových tinktur, které svým složením vycházejí z bylinných receptů

290 Kč

 

 

Příklady bylinných tinktur:

 

 

 

 

27 bylinných směsí

+

kustovnice

+

4 tinktury medicinálních hub Reishi, Cordycepsu, Hericium, Chaga.

 

 

 

Výrobky MycoMedica

check-304167_640Vyrábí a prodává produkty, které jsou: kvalitní, bezpečné a hlavně účinné

check-304167_640Spolupracuje s dodavateli houbové suroviny nejvyšší možné KVALITY

check-304167_640Kvalitní houbová surovina rovná se BEZPEČNÁ, jelikož neobsahuje těžké kovy,
       pesticidy a nebezpečné mikroorganismy pro naše tělo

check-304167_640Veškerou houbovou surovinu testují v nezávislé německé laboratoři AGROLAB

check-304167_640Medicinální houby máme rádi, rozumíme jim a hlavně je dokážeme používat v terapeutické praxi

 

 

 

Firma MycoMedica

 

 

 

O YaoMedice

YaoMedica je mladší sestrou značky MycoMedica, která na českém i slovenském trhu působí  od roku 2010.

Rodinnou firmu založil Milan Schirlo, který se 20 let zabývá léčivými houbami a tradiční čínskou medicínou: "Když jsme firmu zakládali, dali jsme si za cíl vyrábět produkty z kvalitních surovin, které budou účinné a budou lidem opravdu pomáhat."

YaoMedica je nová řada alkoholových tinktur, které svým složením vycházejí z bylinných receptů tradiční čínské medicíny.

4000 let zkušeností a ověřených postupů nás utvrzují v tom, že tradiční čínská medicína má své místo i v dnešní době. Zájem o ni roste právě díky jejímu celostnímu pohledu na člověka tzn., že se na lidské tělo dívá komplexně, jako na celek, a zároveň ho vnímá jako součást okolního prostředí.


Yao znamená „léčivka“ - bylinka, minerál nebo třeba škeble. Čínská medicína pro léčbu zdravotních obtíží málokdy používá jednotlivé bylinky samostatně, ale vždy v kombinaci několika druhů. Ty se společně vaří nebo macerují. Teprve jejich interakcí lze dosáhnout požadovaného účinku.


Způsobů zpracování Yao je v čínské fytoterapii několik. Nejčastěji se používají odvary, kdy se bylinky vaří cca 20 minut ve vodě. Další variantou jsou tabletky wan, kdy se Yao extrahují a lisují do malých kuliček. Tinktury (ve staré Číně nazývané též „medicinální vína“) jsou třetí formou zpracování, kdy se využívá účinků alkoholu.


Využití alkoholu při výrobě tinktur má své opodstatnění. Pomáhá lépe extrahovat účinné látky z jednotlivých Yao a zároveň podporuje jejich vstřebávání do lidského organismu. Bylo zjištěno, že díky alkoholu dochází k vyloučení většího množství účinných látek než například při výrobě wanů.


Dále alkohol sám o sobě je velmi yangový a má tedy „rozhýbávací“ účinek na krevní oběh, dokáže uvolňovat svaly a klouby a celkové napětí v organismu. Alkohol v kombinaci s bylinami podporuje celkovou vitalitu a mírní bolestivé stavy. Toto si lidé (šamani, léčitelé, lékaři) uvědomovali již v dávných dobách. Záznam na věšteckých kostech z doby dynastie Shang (1765–1122 př. n. l.) se v Číně považuje za nejstarší bylinnou recepturu. Zmínky o tinkturách nalezneme i v dochovaných dílech starých mistrů, např. Zhang Zhong Jing použil alkohol v několika svých slavných receptech, mistr Sun Si Miao používal přes 80 tinktur k léčbě svých pacientů.

 

Filosofie společnosti je jednoduchá, ale jasná. Vyrábíme a prodáváme produkty, které jsou: kvalitní, bezpečné a hlavně účinné. Proto si vybíráme dodavatele surovin nejvyšší možné kvality. Chceme zaručit maximální účinnost našich produktů a zároveň dbáme na to, aby naše produkty neobsahovaly žádné rizikové látky.

Způsob zpracování kontrolujeme každý den

Léčivky drtíme na velmi jemný prášek, který nakládáme do 50% lihu a celý měsíc je macerujeme. Macerát dynamizujeme, tzn. denně s ním manipulujeme tak, aby došlo k maximálnímu vyextrahování účinných látek. Výsledné tinktury už nijak neředíme, jak je u mnoha výrobců běžné. Dosahujeme tím maximální možné účinnosti.

Žádné přídavné látky

Alkohol je velmi dobrý konzervační prostředek, proto do našich tinktur nemusíme přidávat žádné konzervanty ani stabilizátory. Jedná se jen o léčivky a čistý alkohol.

 

TOPlist
aktualizováno: 15.01.2019 19:53:02